Image Alt

STACA

Dominik Kodras a Jiří Novotný

Venku řádí koronavir a většina hokejových soutěží je již předčasně ukončena. Pojďme si tedy společně zrekapitulovat a připomenout, jak se vedlo klukům, kteří s námi spolupracují. 

Brankáři

Petr Kváča (HC Oceláři Třinec)

Věk: 22
Zápasy: 30
Úspěšnost zásahů: 92,06 %
Obdržené góly na zápas: 2,22

Kvaky patří mezi naše první klienty. Oslovil Dominika již po svém příchodu do HC Motor České Budějovice z HC Benátky nad Jizerou a od té doby se ohromně posunul nejenom herně, ale i lidsky. Díky své poctivosti a charakteru se vypracoval v jedničku Třineckých ocelářů a odchytal nejvíce zápasů, i když měl k sobě na začátku věhlasného Patrika Bartošáka a posléze zkušenostmi nabitého Jakuba Štěpánka. V úspěšnosti zásahů v rámci Extraligy se umístil na skvělém 4. místě. K tomu přidal 2 čistá konta a 2 asistence. S Třincem si zahrál i ve 3 zápasech (úspěšnost 91,18 %) ve skupině Hokejové ligy mistrů, která byla konečnou zastávkou pro tento klub. Jen tak dál Kvaku, tvá cesta zdaleka není u konce!

Roman Will (Rögle BK)

Věk: 27
Zápasy: 34
Úspěšnost zásahů: 92,13 %
Obdržené góly na zápas: 2,12

Willda před sezónou přestoupil z Liberce do ambiciózního švédského Rögle BK. Se změnou hokejového prostředí se popral fantasticky. Klub skončil po základní části na 3. místě. Za Romanem během sezóny dorazil Dominik, aby jej znovu nastartoval a pomohl zvládnout náročný hokejový program. Tento krok se stal velmi důležitým, což i sám Willda poznal na svých výkonech. Ve statistice úspěšnosti zásahů se umístil také jako Kvaky na 4. místě v rámci celé ligy. Romanovi se podařilo vytěžit 4x čisté konto. Jsme rádi, jak rychle se dokázal aklimatizovat. Nesmíme opomenout stopu, kterou zanechal v reprezentačním družstvu v rámci Euro Hockey Tour. Na 3 turnajích odchytal 4 zápasy. S největší pravděpodobností by jel na Mistrovství světa jako jednička (záleželo by na nominaci z NHL), které bude nejspíše zrušeno díky řádění nového viru. Během léta poctivě makal a obětoval i čas od rodiny tím, že za námi přijel do Českých Budějovic, aby se co nejlépe připravil. Jsi klasa, Willdo! Další úspěchy jsou před tebou!

Obránci

Ondřej Kachyňa (ČEZ Motor České Budějovice)

Věk: 21
Zápasy: 58
Body: 20 (6 gólů + 14 asistencí)

Kachna započal sezónu na hostování v Havířově a od února již hájil barvy Motoru. Obrovitý obránce prožil zlomovou sezónu, jelikož se v Havířově vypracoval v klíčového obránce a zvládl nasbírat 17 kanadských bodů. Zápasová praxe mu jenom prospěla. Po návratu do Českých Budějovic se usadil do obranné dvojce k Pavlu Pýchovi a přispěl k návratu do Extraligy. Kachna staví svoji hru na skvělých fyzických parametrech a je prototyp silného defensivního obránce. Za Kachnu jsme neskutečně rádi, protože je to skvělý kluk, který se rozhodně nebojí dřiny. Hokejově vyzrál a další sezónu potvrdí, že se v něm skrývá ohromný potenciál!

Pavel Pýcha (ČEZ Motor České Budějovice)

Věk: 24
Zápasy: 57
Body: 60 (13 gólů + 47 asistencí)

To, co tuhle sezónu předvedl Pavel, kterému nikdo v jeho okolí neřekne jinak než Čenda, bylo naprosto famózní! Trenér Prospal ho zvolil jedním z nejmladších kapitánů v historii klubu a moc dobře věděl proč. Čenda překonal rekord v kanadském bodování obránců v historii druhé nejvyšší soutěže. V kanadském bodování dlouho držel pozici v TOP 3 a nakonec skončil na krásném 6. místě, což zaslouží absolutorium, vzhledem k pozici obránce. Celou sezónu táhl Motor k vytouženému postupu, což se nakonec podařilo. Během letní off-season udělal neskutečný pokrok. Čendu zdobí jeho charakter a hokejové myšlení. Jsme velice rádi, že si konečně zahraje Extraligu a bude moct ukázat, že první ligu jasně převyšoval. Čendo, klobouk dolů za to, kam jsi se posunul od té doby, co jsi poprvé vkročil do BCrossu. Těšíme se na tvé další představení!

Dušan Žovinec

Věk: 27
Zápasy: 58
Body: 22 (5+17)

Žovka oblékal prvním rokem dres Pirátů Chomutov a vedlo se mu náramně. S 22 body si vytvořil své nové bodové maximum a zároveň se stal i nejproduktivnějším obráncem týmu. Jeho profesionální přístup v oblasti životosprávy je famózní a je tak skvělým příkladem pro své mladší spoluhráče. Možná i proto odehrál jako jediný z týmu všech 58 zápasů. Dušan je ztělesněním tvrdé práce a odhodlání a my jen doufáme, že během následujících let mu tyto atributy pomohou nakouknout na extraligová kluziště. Rozhodně si to zaslouží.

Martin Jandus

Věk: 22
Zápasy: Extraliga 10, Chance liga 29
Body: Extraliga 1 (0+1), Chance liga 18 (3+15)

Martin je mladý obránce, který letošní sezónu rozprostřel mezi 3 týmy – HC Sparta Praha, SK Kadaň, LHK Jestřábi Prostějov. Nejvíce se mu dařilo v dresu prvoligového Prostějova, kde se stal rychle oporou zadních řad. Jeho „ice-time“ se pravidelně pohyboval okolo 25 minut. U Martina si nejvíce vážíme obrovské touhy se neustále posouvat. Ačkoliv ho po Vánocích zbrzdila zlomenina ruky, využil tento čas k zlepšení své síly dolní poloviny těla. Během měsíce tak posunul svoje výkony na zadní dřep o 20kg a po návratu na led pociťoval znatelné zlepšení v odrazu a rychlosti bruslení.

Zde můžete vidět, že i zranění či jakákoliv nepřízeň osudu nemusí ihned znamenat pohromu a pokles výkonnosti. Vše je pouze o přístupu. Věříme, že si nadobro vybuduješ pevné místo v kádru Sparty a na této cestě Ti budeme nápomocni!

Útočníci

Radek Prokeš (ČEZ Motor České Budějovice)

Věk: 25
Zápasy: 55
Body: 37 (18 gólů + 19 asistencí)

Proky předchozí dvě sezóny strávil na hostování v Prostějově a nyní se konečně dočkal stálého místa v kádru svého mateřského Motoru. Mládežnický talent může vděčit hlavně spolupráci s Davidem Skřivánkem, se kterým spolupracuje od doby, kdy jej David vedl v Prostějově jako silový a kondiční trenér. Zarputilý útočník byl 6. nejproduktivnějším hráčem Motoru a zároveň jeho 3. nejlepším střelcem (s dalšími dvěma spoluhráči). Proky, držíme palce, aby tvé výkony měly nadále vzestupnou tendenci!


Zleva: Radek Prokeš, Pavel Pýcha, Dominik Kodras, Ondřej Kachyňa

Luboš Rob (HC Škoda Plzeň)

Věk: 24
Zápasy: 52
Body: 30 (16 gólů + 14 asistencí)

Kondor stejně jako Kvaky absolvoval svou první celou sezónu v Extralize a počínal si skvěle! Plzeňská Škodovka si ho vytáhla ze Vsetína, ve které předchozí ročník ovládl kanadské bodování celé Chance ligy a zvládl nasázet 39 gólů v 56 zápasech. Nyní začal uplatňovat svůj střelecký talent i v Extralize. Plzni pomohl 30 body ke skvělému 5. místu, což je s takhle mladým týmem, který táhl nenahraditelný Milan Gulaš, výborný počin. Kondor vstřelil ve své premiérové sezóně v plzeňském dresu 16 gólů a stal se s Tomášem Mertlem 3. nejlepším střelcem týmu. Kondora je radost sledovat na tréninku, stejně jako všichni ostatní kluci jde do všeho naplno a v další sezóně budou jeho výkony opět lepší. O to se postaráme, Lubina! Máš našlápnuto skvěle!

Milan Gulaš (HC Škoda Plzeň)

Věk: 34
Zápasy: 52
Body: 76 (35 gólů + 41 asistencí)

Milánku, těžko dokážu vypsat, jak moc jsme na tebe pyšní. Celá tvoje zběsilá jízda je jen odrazem tvého přístupu nejen k tréninku, ale i životosprávě. Jsi dokonalou ukázkou sportovního profesionála, který ví, že jeho výkon je složený z mnoha věcí, na které je třeba se zaměřit. Guli po dvou skvělých sezónách, ve kterých posbíral 61, respektive 62 bodů, opět posunul své limity a dokázal, že zraje jako víno. Jeho bodový účet se zastavil na čísle 76 a nechybělo mnoho k překonání 83 bodového rekordu Martina Růžičky ze sezóny 2012/2013. Guli nasázel 35 gólů, čímž ovládl střelecké statistiky a k tomu zvládl 41 asistencí, což také vedlo na dělené první místo ve statistikách (s Michalem Birnerem z Liberce). Pár čísel, které nejlépe vyjádří, jak moc byla Guliho jízda skvělá:

35 gólů v sezóně: 5. nejlepší výkon v historii Extraligy; nový klubový rekord

76 bodů v sezóně: 3. nejlepší výkon v historii Extraligy; nový klubový rekord

Milánku, těšíme se na tebe! Ostatní kluci taky, protože jsi pro ně svým odhodláním a přístupem obrovským hnacím motorem!

Matouš Venkrbec

Věk: 30
Zápasy: 50
Body: 31 (31+10)

Matouš se v létě rozhodl po 6 letech strávených u Prostějovských Jestřábů změnit angažmá a vyslyšel vábení jihočeského Motoru. Navzdory jeho vytížení v oslabení a roli obranného útočníka byl značně produktivní i směrem dopředu. Sezónu skončil celkově na 31 bodech za 10 gólů a 21 nahrávek. Matouš byl označen za jednou z klíčových postav týmu a není tak divu, že si svými výkony vysloužil novou smlouvu.

Je nám ctí s Tebou spolupracovat a budeme se snažit Tě co nejlépe připravit na nadcházející, již extraligovou, sezónu!

David Dvořáček

Věk: 27
Zápasy: 36
Body: 9 (6+3)

David se po delší odmlce strávené v první lize vrátil na extraligová kluziště. V dresu Sparty měl slabší rozjezd, ale postupně si získal stálou pozici v kádru a ke konci sezóny již pravidelně bodoval. Jeho dominancí je rychlé bruslení a tvrdá střela. Dle jeho slov jsou tyto vlastnosti výsledkem naší několikaleté spolupráce. Víme, že jsme pouze malou částí výkonu sportovce. Pokud však můžeme alespoň malinko pomoci a sám hráč si toho cení a vnímá posun, neskutečně nás to naplňuje. Spokojenost klienta je vždy pro trenéra ta největší odměna.

Dvořka, stejně jako ostatní naši svěřenci, nezahálel ani v průběhu sezóny, a tak jsme několikrát uskutečnili společný trénink. Těšíme se na další spolupráci.

 

Nerad bych opomněl na další kluky, kteří bojovali se zraněním a nemohli odehrát celé sezóny.

Jiří Novotný (36 let; HC Ambri-Piotta)

Nestárnoucí Novo absolvoval skvělou letní přípravu na jejímž konci si vinou nešťastného pohybu mimo posilovnu přetrhl ACL. Po pár týdnech rekonvalescence se naplno vrhnul do rehabilitačního plánu, který připravil Dominik na základě poznatků a zkušeností s předchozími klienty. Povedlo se to skvěle! Jiřina se vrátil na led po necelých 6 měsících od operace, což je pro některé lékaře a fyzioterapeuty nepochopitelné. Pro nás je to však ukázkou, že naše metody fungují, i když nejsou přijímané odbornou veřejností. Mistr světa z roku 2010 je hokejistou, který do vše jde na plný kule, a to přenáší na všechny okolo. Proto jsme rádi, že ho máme pod svými křídly a můžou se od něj mladí učit, jak vypadá stoprocentní nasazení! Grande Novo nekončí!

Roman Přikryl (25 let; ČEZ Motor České Budějovice)

Příkra utrpěl zranění ramene a musel na operaci. Obrátil se na Domiho, který opět použil progresivní rehabilitační metody. Romis se po dvou a půl měsících vrátil do sestavy Motoru a stihl odehrát posledních 5 kol. Před zraněním zaznamenal 23 bodů ve 27 zápasech. Těšíme se na Romanovo první kompletní off-season u nás, je před námi spousta práce, ale o to více si to užijeme! Příkra, čekají tě velké věci!

Jan Růžička (23 let; BK Mladá Boleslav)

Růža má za sebou smutný hokejový rok. Prošel další operací kolene na začátku sezóny. Předtím stihl odchytat 4 zápasy s úspěšností zákroků 95,73 %. Honzí, neboj se, opět se dostaneš do formy. Jsi stále mladý a máš ještě spoustu let před sebou. Postaráme se, abys mohl dělat, co tě baví a jde nejlépe!

Jan Rudovský

Věk: 33
Zápasy: 33
Body: 17 (9+8)

Honza poslední sezónu bojoval za Piráty Chomutov a dostal se na celkových 17 bodů. Sezóna pro něj začala velice smolně, když si při druhém utkání základní části utrhnul vazy v koleni, čímž byl na další 2 měsíce mimo hru. V tu chvíli nás kontaktoval s prosbou o pomoc při nápravě kolene. Honza od nás dostal vhodné cviky, výživové doporučení i suplementační protokol. Vazy a svaly kolem kolene postupně sílily a po 2 měsících tak byl opět připravený naskočit do zápasového tempa. Jeho vyjádření: „Cviky mi hodně pomohly, především urychlit návrat a stabilizovat koleno. Nebál jsem se poté dělat dřepy v plném rozsahu nebo skákat překážky.“

Ruďáku, jsme rádi, že jsi konečně pochopil, jak důležité je starat se o ten nejcennější nástroj – své tělo. Zvlášť u vrcholového sportovce je to nutnost. Přejeme, ať se od této sezóny odpíchneš a výkony jdou pouze nahoru!

 

Máme ve svých řadách také další mladé naděje, které poctivě pracují, aby se z nich stali profesionálové, jako jsou výše zmiňovaní hokejisté. Makejte i nadále, kluci, máte vše před sebou a hlavně ve svých rukou. Každý svého štěstí strůjcem!

Všem zmiňovaným děkujeme, jak prezentujete sebe i nás. Jsme na vás pyšní a těšíme se na další off-season, která tenhle rok bude delší a z části probíhat již v novém prostředí. Opět to posuneme na další level. Vidět vaše odhodlání v tréninku nás nabíjí a připravíme pro vás ty nejlepší podmínky. Nyní vám přejeme odpočinek po sezóně, odfrkněte si a zanedlouho se vidíme v tréninkovém procesu plného dřiny, potu, ale i srandy a zábavy, tak jak jsme zvyklí, chlapci!

Za tým STACA
Kamil Hajdušek

 

Close

Působíme po celé České republice. Pokud máte jakýkoliv dotaz, tak nás neváhejte kontaktovat.

Kontaktní informace

E-mail: 
info@staca.cz

Telefonní číslo: 
+420 721 167 521

Adresa gymu: 
Sukova 2/1828
370 05 České Budějovice

Sledujte nás
STACA